Erőre kapott a forint

Erőre kapott a forint

A forint szempontjából érdekes kettősség jellemzi ma a devizapiacokat. A dollár újra erőre kapott, az euróval szemben az 1,03-as szint közelébe süllyedt. Ennek következtében a forint-dollár kurzus 404 fölé emelkedett, megközelítve az év legelején látott kétéves mélypontját. Ugyanakkor mivel az euró-dollár árfolyamban elmozdulás nem a globális kockázatkedvelő hangulat változása miatt történt, hanem kifejezetten a gyenge eurózónás gazdasági adatok miatt, ezért elmaradt az a reflexszerű mozgás, hogy a dollárerő a forint euróval szembeni gyengülését hozza. A forint még erősödni is tudott a délelőtt folyamán az euróval szemben, 416-ról 414,6-ig. Délután viszont újabb lökést kapott a dollár (1,028-ig esett az euró), és erre már jött a forint gyengülése is: az EURHUF megközelítette a 416-os szintet, ahonnan aztán az estére fordulva elkezdett visszaerősödni.

Példátlan, amit a forinttól látunk: 50 kereskedési napja 400 felett az euró

Példátlan, amit a forinttól látunk: 50 kereskedési napja 400 felett az euró

A forint már sorozatban a 49. egymást követő kereskedési napon mozog végig 400 felett az euróval szemben, és a holnapi, szilveszteri napon lehet kereken az 50. ilyen nap, azaz már megdőlt a 2022. őszén regisztrált eddigi leghosszabb ilyen időszak – vette észre a Portfolio.

Új kétéves mélypontra esett a forint a durva dollárerősödés mellett!

Új kétéves mélypontra esett a forint a durva dollárerősödés mellett!

Komoly piaci mozgásokat okozott világszerte az, hogy a Fed megemelte inflációs előrejelzéseit és ezért jövőre összesen csak két darab 25 bázispontos vágásra lát lehetőséget. A hírre az amerikai dollár szárnyra kapott, a részvénypiacokat csúnyán megütötték, az állampapírhozamok ugrottak, és mindezek mellett a feltörekvő piaci devizák között a forint ismét jócskán megsínylette a fejleményt: a dollárral szemben a kerek 400-as szintig zuhant, így új kétéves forintmélypont alakult ki.

Olyan dollármozgás jöhet, ami a forintot is megboríthatja

Olyan dollármozgás jöhet, ami a forintot is megboríthatja

A Wall Street elemzői szerint az amerikai dollár tovább fog erősödni a következő időszakban, még akkor is, ha Donald Trump megválasztott elnök nyíltan a gyengébb valuta előnyeit hangsúlyozza. A szakértők úgy vélik, a gazdasági folyamatok, a fiskális ösztönzés és a várható kamatemelések egyaránt a dollár javára billentik a mérleget, akár az euróval való paritás felé.

Ezért nagyon erős most az amerikai dollár

Ezért nagyon erős most az amerikai dollár

Az amerikai dollár csütörtökön tovább folytatta felértékelődését a főbb versenytársaival szemben, egyéves csúcsára erősödött, és már öt napja tart a menetelése. A háttérben Donald Trump visszatérésével kapcsolatos piaci várakozások állnak.

Hullámvasúton a forint

Hullámvasúton a forint

Továbbra is erős a nemzetközi kockázati étvágy, de ez nem segíti a forintot, hiszen pénteken reggel tovább esett: az euró jegyzései 397-ig ugrottak. A forint új kéthetes mélypontra bukásában egy japán fejleménynek is szerepe lehet.

Kéthetes mélypontját is elérte a forint

Kéthetes mélypontját is elérte a forint

A dollár éles fordulatot mutatott szerda délután az euróval szemben, feltehetően a mai fontos amerikai jegybanki vezetői beszédekre is készülve, és ezzel párhuzamosan a forint is megbillent. Az euróval szemben kéthetes mélypontra bukott.

Lefordult az éves csúcsról az euró a dollárral szemben, a forint csak nézi

Lefordult az éves csúcsról az euró a dollárral szemben, a forint csak nézi

A keddi 25 bázispontos kamatcsökkentés után a forint szerdán reggel kissé gyengült, majd a nap legnagyobb részében a 395-ös szinthez tapadt az euróval szemben. Szerdán az euró a dollárral szemben 1,12 felett is járt, ami bő egyéves eurócsúcsot jelentett. Innen gyorsan lefordult; igaz ez sem hatott a forintra az euróval szemben, ahogy Orbán Viktor kormányfő gazdasági semlegességgel kapcsolatban felvázolt stratégiája sem.

Este indult meg az új forintgyengülés

Este indult meg az új forintgyengülés

Jelentős gyengülést szenvedett el hétfőn a forint a vezető devizákkal szemben, amellyel kilógott a régiós mezőnyből, így magyarspecifikus okok állhatnak a mozgás mögött. A várt alá bukó magyar inflációs adat nyomán kedden tovább esett a forint, délelőtt megközelítette a 398-as szintet az euróval szembeni árfolyam, így újabb egyhavi forintmélypontot látunk. Délután aztán elkezdett visszaerősödni a magyar fizetőeszköz, amit este gyorsan egy felszúrással el is veszített.

Megütötték a forintot, de mégis miért?

Megütötték a forintot, de mégis miért?

Hétfőn látványos gyengülést szenvedett el a forint, egyértelműen kilógott a régiós devizák mezőnyéből, így elsősorban magyarspecifikus okokat sejthetünk a háttérben. Összeszedtük röviden azt, hogy melyek lehetnek a legfontosabbak, illetve a technikai elemzés szemüvegén keresztül is megnéztük, hogy melyek most a fontos szintek.

Egyhavi mélyponton ragadt a forint az euróhoz képest

Egyhavi mélyponton ragadt a forint az euróhoz képest

A reggeli kis erősödés után hétfőn délelőtt esni kezdett a forint, kora délután már csaknem egyhavi mélypontra bukott az euróval szemben 397-nél, a dollárral szemben 359,5-nél. A múlt pénteki átfogó amerikai munkaerőpiaci adat jókora piaci hangulatrontó hatással járt, a dollár erőre kapott, és ennek, illetve magyar fejleményeknek is szerepe lehet a forint hétfői esésében. Egyrészt hétvégén Orbán Viktor miniszterelnök erős utalást tett arra, hogy ki lehet a jegybankelnök jövő tavasztól, illetve az összevont nemzetgazdasági és pénzügyi tárca élén, másrészt hétfőn minden idők legnagyobb augusztusi államháztartási hiány adata jelent meg. Holnap a magyar inflációs adatra, szerdán az amerikai inflációs adatra, csütörtökön az EKB kamatdöntésére figyelnek majd elsősorban a befektetők.

Kritikus szintről esett vissza a forint

Kritikus szintről esett vissza a forint

A csütörtök reggeli magyar kiskereskedelmi forgalmi és külkereskedelmi mérleg adatok, illetve Matolcsy György MNB-elnök beszéde érdemben nem mozgatták meg a forint árfolyamát, a dollár újbóli világpiaci gyengülése viszont igen, és ennek segítségével az euró jegyzése 393-ról 392-ig ereszkedett csütörtökön kora délutánra. Aztán a csalódást keltő amerikai munkaerőpiaci adatok hatására a dollár picit tovább gyengült, a forint pedig erősödött, így az euróval szemben egyhavi csúcsközelben billegett 392 körül. Késő délután érkezett az az értesülés, miszerint költségvetési lazításra készül az Orbán-kormány a 2026-os választások előtt, és éppen ekkoriban kezdtek esni az amerikai részvénypiacok is, így a kettő hatására nap végén visszagyengült a forint a kritikus szintről.

Mégis mit művelnek az amerikai dollárral? És ez a forintnak is jó lesz?

Mégis mit művelnek az amerikai dollárral? És ez a forintnak is jó lesz?

Az elmúlt hetekben, de különösen az elmúlt napokban felgyorsult az amerikai fizetőeszköz gyengülése. Csak augusztusban több mint 3%-ot veszített értékéből az euróval szemben, a dollárindex (ami a főbb fejlett devizákkal szembeni teljesítményét mutatja) január óta nem látott mélypontjára esett. Beindultak az amerikai kamatcsökkentési várakozások, és közben hatalmas érdeklődés övezi a Fed elnökének pénteki beszédét, sokan már erre spekulálva nyitnak új pozíciókat a devizapiacon. Mindez pedig a feltörekvő piaci devizák számára is kedvező előjel, a forint is profitál a dollár szenvedéséből. Nagyon úgy tűnik, hogy a devizapiacokon új sztori kezd kibontakozni, ami meghatározhatja a következő hónapok mozgását.

Este sem ért véget a forintgyengülés

Este sem ért véget a forintgyengülés

Január 2. óta a leggyengébb szintre bukott a dollár az euróval szemben szerdán délután a vártnak megfelelő amerikai inflációs adat után, és ez, illetve a forint ereje együtt oda vezetett késő délutánra, hogy 356 közelébe jutott a magyar fizetőeszköz a zöldhasúval szemben. Ez egyúttal azt jelentette, hogy elkezdte tesztelni az árfolyam a hároméves emelkedő trendvonalat, de végül erről a nap végén látványosan lepattant megint.

Esni kezdett a forint, meglódult a dollár

Esni kezdett a forint, meglódult a dollár

A múlt heti nagy hullámvölgy után hétfőn reggel stabilan kezdett a forint a főbb devizákkal szemben, aztán esésbe váltott, miközben meglódult a dollár. Az euró jegyzése délutánra 393 közelébe, a dolláré 363-ig emelkedett. Amint makronaptárunkból kiderül: egy kifejezetten mozgalmasnak ígérkező hét indult és holnaptól kell nagyon résen lenni, és elsősorban az Egyesült Államok felőli adatokra kell figyelni, amelyek akár nagy kilengéseket is hozhatnak a főbb devizákon és a piaci hangulaton keresztül a forintnál is.

Részletes keresés
FRISS HÍREK
NÉPSZERŰ
Összes friss hír
Brutális járványhullám van Magyarországon - Ezért beteg most mindenki körülötted
Portfolio hírlevél

Ne maradjon le a friss hírekről!

Iratkozzon fel mobilbarát hírleveleinkre és járjon mindenki előtt.